V Argentině každoročně vznikne velké množství nesmírně zajímavých filmových titulů. Tato pro českého diváka téměř neznámá kinematografie se pyšní celou řadou významných ocenění ze světových festivalů i Oscary pro nejlepší zahraniční film.


První ročník Festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO představí ve dnech 25.10 až 31.10 výběr nejznámějších a nejhodnotnějších argentinských filmů uplynulých let.

O festivalu
program  |  vstupenky  |  o festivalu  |  partneřiprogram.htmlvstupenky.htmlpartneri.htmlshapeimage_6_link_0shapeimage_6_link_1shapeimage_6_link_2shapeimage_6_link_3
program  |  vstupenky  |  o festivalu  |  partneřiprogram.htmlvstupenky.htmlpartneri.htmlshapeimage_7_link_0shapeimage_7_link_1shapeimage_7_link_2shapeimage_7_link_3

Film je oživlá magie, díky níž se diváci stávají dětmi, protože odhaluje to nejlepší, co se v každém skrývá: zvídavost, touhu zkoumat neznámé, radost z objevovaného. Podněcuje rozumovou schopnost a tvořivost, neboť divákova osobní zkušenost je jedinečná jako svět dítěte.

Stejně jako v dětské hře, zdrojem potěšení není proces vzniku ani výsledný produkt ale rozmanité detaily, jichž si divák všimne a obohatí jimi svůj vlastní svět.


Právě proto jsme si přáli, aby se symbolem tohoto festivalu stal Liniersův neodolatelný kouzelný skřítek Macanudo, postavička, kterou české publikum začíná objevovat a mít v oblibě. Liniersovi patří náš dík za to, že vytvořil tento emblém právě pro náš festival.

Gesta, řeč těla, světlo a prostředí zachycené ve filmu vypovídají více než kterýkoliv jiný druh uměleckého díla o zemi svého vzniku. Argentina je pro své objevitele čímsi důvěrně známá, snad proto, že její obyvatelé v podstatě pocházejí odevšad.


Jsme velmi vděčni a zároveň hrdi, že nám Lucerna umožnila představit naše filmové umění ve svém prestižním sále.

Důvěra a sympatie se rodí ze vzájemného poznání, a film patří k nejlepším způsobům, jak poznat jinou zemi. Doufáme, že české publikum pocítí díky tomuto prvnímu festivalu něco z oné magie a důvěrné blízkosti, které bychom mu rádi zprostředkovali, a že tento zážitek posílí jeho zájem o hlubší vzájemné poznání.


 1. Rubén Darío Vallejo

 2. Chargé d´Affaires a.i. Argentinské republiky
Kontakt pro média  |  Zuzana Dibdiaková, produkce@lucerna.cz, 739 298 978

cz  |  en  |  espprogram.htmlprogram-en.htmlprogram-esp.htmlshapeimage_8_link_0shapeimage_8_link_1shapeimage_8_link_2