CINE

ARGENTINO

O festivalu 

​

Pražský palác Lucerna a Velvyslanectví Argentinské republiky Vás zvou na 7. ročník Festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Filmovou přehlídku zahájí snímek režisérky a čestného hosta festivalu Teresy Costantini To jsem já, Tita z Buenos Aires, který potěší nejen milovníky tanga a zlaté éry filmu 30. až 50. let. Hlavní hrdinka Tita Merello se svým nezaměnitelným hlasem byla jednou z prvních zpěvaček tohoto žánru a hvězdou počátků argentinské kinematografie. Doprovodná výstava filmových plakátů mapuje její kariéru od 30. let minulého století. Výstava je realizována s významnou podporou Muzea filmu Pabla C. Ducróse Hickena a je k vidění v kavárně kina Lucerna.

​

Pro argentinskou filmovou tvorbu je typická mnohavrstevnost a žánrová i tematická rozmanitost.  Nedílnou součástí přehlídky jsou i filmy se silnými lidskými příběhy, jako je drama o adopci Naše dítě či psychologický thriller Lovecká sezóna o komplikovaném vztahu mezi otcem a synem situovaný do drsné krajiny Patagonie. Zcela jiným žánrem je detektivní příběh ze 40. let Kdo miluje nenávidí natočený podle stejnojmenného románu Silviny Ocampo a Adolfa Bioy Casarese.

​

Tango symbolizuje Argentinu, a proto v rámci letošního ročníku bude mimo jiné uveden dokumentární film Naše poslední tango. Režisér German Kral v něm zachycuje životní osudy dvou významných tanečníků Maríe Nieves a Juana Copese a jejich vyprávění prokládá propracovanými choreografiemi.

 

Vstupné 120 Kč, 

zvýhodněná permanentka na 9 vstupů 500 Kč

Filmy ve španělském znění s českými titulky a anglickými a českými titulky.

Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, 110 00

Video

Za podpory

Organizátoři

Hlavní internetový partner

Partneři