CINE

ARGENTINO

9. ročník Festivalu argentinského filmu v Praze

9. ročník Festivalu argentinského filmu v Praze

14. - 19. 10. 2020

CINE

ARGENTINO

O festivalu 

​

Kam směřujeme? Co nás čeká na konci cesty?

V časech tak nejistých, jako jsou ty dnešní, je těžké cokoliv předvídat.

Tento rok přinesl výzvy, jaké jsme dosud nezažili.Výzvy, které změnily pravidla hry a doslova obrátily naše životy naruby.

​

Je to zvláštní doba a lidstvo jí musí čelit jako celek. Jedině pokud se sjednotíme, můžeme projít pomyslnou mlhou před námi, abychom se na druhé straně nadechli čerstvého vzduchu v novém světě, do něhož vstoupíme.

​

Dnes více než kdy jindy bychom měli opět hledat základní hodnoty, jako je naděje, solidarita a láska k druhým.Nemůžeme strkat hlavu do písku, ani se dívat stranou. Měli bychom podat ruku a pomoci nejvíce potřebným.

​

Na Argentinském velvyslanectví jsme hrdí na to, že i my můžeme přispět se svou trochou do mlýna a povzbudit Vás. Společně s Kinem Lucerna jsme pro letošní 9. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino vybrali filmy, jejichž hrdinové se rvou s nepřízni osudu, hledí jí přímo do tváře a výzvě čelí. 

​

Dnes více než kdy jindy chceme říct „přítomni“. Dnes více než kdy dříve je kultura spojovacím bodem. Dnes více než kdy jindy jsme spolu.

Kam směřujeme? Co nás čeká na konci cesty? To je těžké předvídat, ale je nade vší pochybnost, že bude mnohem lepší, když budeme bojovat spolu. 

​

Velvyslanectví Argentinské republiky

​

​

TISKOVÁ ZPRÁVA (.docx)

​

​

Vstupné 120 Kč, 

zvýhodněná permanentka na 10 vstupů 500 Kč

Filmy ve španělském znění s českými titulky a anglickými a českými titulky.

Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, 110 00

Za podpory

Organizátoři

Hlavní internetový partner

Partneři